• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkrywajmy wschodnią część Europy!

{Zwiedzanie słonecznej Portugalii
Portugalia to z pewnością jeden z najładniejszych krajów w Europie. Chociaż generalnie Portugalia jest sporo mniej popularna wśród turystów, aniżeli Hiszpania, a więc sąsiad Portugalii, to nie jest powiedziane, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym krajem. Zwłaszcza, że Portugalia jest relatywnie tania, a już na pewno tańsza, niż Hiszpania. No dobrze, co zatem warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, należy jasno napisać, iż Portugalia ma dużo do zaoferowania. Początkowo warto pod uwagę wziąć Lizbonę. Oczywiście Lizbona to stolica i największe miasto w Portugalii. To także najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom zdecydowanie daleko do stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa w tym momencie o tym, iż Lizbona jest kilkukrotnie bogatsza, aniżeli inne rejony kraju, który może nie jest zbyt biedny, ale jednakże daleko mu do zamożności – np. za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najpiękniejszych stolic europejskich, choćby dlatego, że jest bardzo klimatyczna. Jeżeli już mowa o klimacie, nie można nie wspomnieć o wspaniałych plażach, które są idealne dla zwolenników plażowania oraz ciepłych kąpieli. Choćby miejscowość Lagos jest fantastycznym miejscem na odpoczynek. A na koniec warto wspomnieć o mieście Porto. Porto to piękne miasto, które jest nie tylko piękne, ale także oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów w Europie
Wiele osób nawet twierdzi, że Italia to najpiękniejszy kraj na całym świecie. Trudno ogólnie dziwić się tak powszechnemu uwielbieniu Włoch, w końcu Włochy oferują nie tylko piękne miasta bądź ciepłe plaże, lecz także dały nam artystów, przepyszne jedzenie czy szybkie auta. Warto jednakże skupić się bardziej na zwiedzaniu Włoch. Strzałem w dziesiątkę jest to, aby do Włoch dostać się samolotem. Z polskich miast każdego dnia latają samoloty do Italii – przede wszystkim chodzi o Rzym oraz Mediolan. I to właśnie Rzym oraz Mediolan warto na dobry początek zobaczyć.
Choć akurat Mediolan często zbiera negatywne opinie, a więc najbardziej wskazanym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najwspanialszych miast na świecie. Warto także zobaczyć Wenecję, która jest niezmiernie urokliwym miastem, idealnym dla romantyków. Świetne są także miasta zlokalizowane w Toskanii. Naturalnie chodzi o wspaniałą Florencję, która jest rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zwiedzić Pizy, w szczególności Krzywej Wieży, lecz również warta większej uwagi jest Siena – niewielkie miasto, które jest jednak jednym z najładniejszych miejsc na świecie. Generalnie Włochy mają tak wiele do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby podać wszystkie piękne miejsca. To pokazuje znaczenie Włoch.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy z nas z niecierpliwością czeka na tenże cudowny okres jakim jest urlop. Po wielu tygodniach ciężkiej pracy wreszcie przychodzi ten moment gdy możemy wraz z rodziną wyruszyć na wspólny wypoczynek. Teraz opcji w tymże aspekcie mamy tak dużo, iż ciężko bywa wybrać. Warto zapoznać się dokładnie z ofertami różnych agencji turystycznych, które mają nierzadko do zaoferowanie wiele fantastycznych miejsc w dobrej cenie.
Jeżeli jedynie posiadamy taką sposobność i chcielibyśmy trochę zaoszczędzić, dobrze jest zdecydować się na wakacje w mniej popularnym okresie. Nie dość, że ceny w tym czasie są znacznie niższe, to ilość wczasowiczów w najpopularniejszych miejscach jest również mniej przytłaczająca. Wybierając cel naszego wyjazdu weźmy pod uwagę również by oprócz walorów wypoczynkowych, do których zalicza się morze czy dobry hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Idealnym miejscem, w którym można połączyć ze sobą wyśmienitą pogodę i ciekawe miejsca do zwiedzania jest z pewnością Grecja. Stolica tegoż kraju, czyli Ateny, jest wręcz przepełniona istotną historią, którą każdy powinien znać. Wybierając się na wyjazd do Grecji można mieć pewność, iż nie dosięgnie nas nuda. Każdego dnia bowiem Ateny zaskoczą nas wieloma wspaniałymi zabytkami i opowieściami.|Wspaniała wycieczka do Australii
Australia to kraj, który według wielu osób może być uważany za niemal raj. Przecież to piękne państwo, gdzie nieustannie świeci słońce, wynagrodzenia są wysokie, a na dodatek cały kraj jest rewelacyjnie zorganizowany. Nie dziwi w takim razie to, że Australia jest takim miejscem, do którego chce wybrać się wielu ludzi. Jeśli należysz do owego grona, musisz głównie wiedzieć, że wyjazd do Australii to duży wydatek. To przecież kraj położony na samym końcu świata – z naszego punktu widzenia, zatem same bilety na samolot kosztują majątek. Jednak jeśli postaramy się, zapewne uda się nam zwiedzić ten wspaniały kraj. Trzeba najzwyczajniej ustalić dla siebie cel!
A trzeba otwarcie napisać, iż Australia ma do zaoferowania dla turystów wiele atrakcji turystycznych. Oczywiście Sydney, które we wszystkich rankingach jest zamieszczane na czołowych miejscach, jeśli pod uwagę się weźmie satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney ma do zaoferowania dużo zabytków, np. słynną Operę, ale także dużo innych miejsc. Ciekawym miejscem jest także Melbourne – a więc miasto, w którym jest organizowany Australian Open. Wbrew pozorom, w Australii raczej nie mieszka wielu ludzi – ok. 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, że większość mieszkańców Australii mieszka w dużych miastach na wschodzie – chociaż jest także duże miasto Perth, które jest zlokalizowane na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są niejako trochę odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim co do wielkości krajem świecie, który ma do zaoferowania bardzo wiele niesamowitych widoków oraz innych

1. Kliknij tutaj

2. Sprawdź stronę

3. Wejdź

4. Znajdź więcej

5. Przejrzyj

Categories: Turystyka

Comments are closed.