• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Jak bardzo udanie możemy spędzić swoje wakacje?

Co warto zobaczyć w Europie?
Być może przyroda Starego Kontynentu może się wydawać dla bardzo wielu nużąca, przynajmniej jeżeli porównywać Europę z Ameryką Południową, to jednakże nie można na pewno powiedzieć, iż europejskie miasta są gorsze od tych miast, które są umiejscowione na innych kontynentach. Choć i z tą przyrodą to nie jest tak, że przykładowo europejskie góry są mniej atrakcyjne – są gusta i guściki. Warto jednakże zastanowić się w takim razie co w istocie warto zwiedzić. Przede wszystkim skupmy się na miastach. Na początek oczywiście Polska… Bardzo dobrym miejscem do odwiedzenia jest Kraków, Gdańsk, ale także chociażby Kazimierz Dolny.
Warto przejechać się w polskie góry i morze. Generalnie w naszym kraju nie brakuje ciekawych miejsc. Dla miłośników wyjazdów zagranicznych na pewno można polecić wycieczki last minute do Pragi. Należy otwarcie przyznać, iż Praga jest ładnym miastem – wartym przynajmniej 3 dni zwiedzania. Warto jednakże starać się zostać w Pradze trochę dłużej, aby mieć możliwość chłonąć atmosferę tego miasta. Jeżeli pod uwagę wziąć krótsze wycieczki, ciekawym miejscem może być Czeski Krumlov. Zapewne niezbyt wielu mieszkańców Polski zna to miasteczko – bez dwóch zdań jedno z najbardziej klimatycznych miast w Europie.
Na uwagę zasługują również miasta położone w Niemczech. Czyli choćby Berlin – zlokalizowany niedaleko polskiej granicy. Berlin to teraz wielka metropolia, w końcu to stolica Niemiec. Jednak w porównaniu do przykładowo Hamburga, Berlin nie wygląda wcale na bogate miasto – przynajmniej jeśli wziąć pod uwagę niemieckie realia. Doskonałym miejscem na wycieczkę jest również Amsterdam – szczególnie stolica Holandii powinna spodobać się młodym ludziom. Takich miast oraz miasteczek można wymienić naprawdę dużo. To doskonały dowód na to, iż nie ma bardziej zróżnicowanego kontynentu, aniżeli Europa. To pewne.

Categories: Turystyka

Comments are closed.