Orkiestra Yanni – powitanie już za 165 godzin

Odliczam dni do koncertu. Opowiadam o orkiestrze Yanni, robię krótkie filmy. Wiem, że to nie odda atmosfery koncertu. Kiedy słucham opowiadań innych, jak przeżywali koncert, to ciekawość mojego osobistego doświadczenia rośnie coraz bardziej. W opisach na jednym z filmów zrobiłam błędy. Nie poprawiam – to będzie teścik dla ciebie – jeśli znajdziesz, to napisz w komentarzu.

W składzie zespołu znajdują się muzycy różnych narodowości. Są to:

sekcja smyczkowa: Alexander Zhiroff, Benedikt Brydern, Samvel Yervinyan, Sarah O’Brien,Mary Simpson,

instrumenty perkusyjne: Charlie Adams, Yoel Del Sol,

instrumenty dęte: Dana Teboe, James Mattos, Jason Carder,

pozostałe: Gabriel Vivas- gitara basowa, Ming Freeman – klawisze,  Victor Espinola- harfa,

wokalistki: Lisa Lavie, Lauren Jelencovich.

Najdłużej, z obecnie współpracujących, są z Yanni: Charlie Adams – perkusja z Yanni 0d 1993 roku, Sarah O’Brien – wiolonczelistka, z Yanni 0d 1994 roku, Ming Freeman - z Yanni 0d 1997 roku.

Dzisiaj te 3 sylwetki. Pozostali w kolejnych odcinkach. Zapraszam.

Sarah O’Brien – wiolonczelistka, z Yanni 0d 1994 roku

Urodziła się w Anglii, dorastała w Nottingham i rozpoczął studia na wiolonczeli w wieku dziewięciu lat. CV pani O’Brien jest imponująca; jej początku kariery kierował Keith Harvey Kwartetu Gabrieli String, a ona została nagrodzona Fulbrightstypendium w 1993 roku, którego użyła, aby przenieść się do Los Angeles,. Tutaj rozpoczęła kolejne zaawansowane studia pod kierunkiem Eleonore Schoenfeld na University of Southern California. Sarah O’Brien posiada również dyplom magistra muzyki z City University w Londynie.

Od 1994 koncertowała z Yanni . Równolegle kontynuowała współpracę z innymi artystami takimi jak Lionel Richie, Celine Dion, Andrea Bocelli, Ozzi Osbourn i Dwight Yoakam . Jej talenty zostały również zauważone przez Hollywood. Była zapraszana do nagrań na licznych ścieżkach filmowych i telewizyjnych, do Star Trek: Stacja kosmiczna i Voyager, Jag oraz albumów różnych artystów.

Skomponowała musical „Winds of Angkor”. Sarah pracuje również z młodymi wiolonczelistami Narodowej Orkiestry Dziecięcej Wielkiej Brytanii. Brała udział w koncertach Yanniego w trasach The Symphony Concerts, Tribute World Tour, Ethnicity Tour, Yanni Voices & Special Guests, Yanni Voices Live in Concert oraz Live At El Morro, Puerto Rico.

 

Charlie Adams – perkusja z Yanni 0d 1993 roku

Urodził się w Joliet (Illinois), zaczął grać na perkusji w wieku 13 lat. Jego pierwszym nauczycielem perkusji w Joliet był Don Willard, a potem także Bill Muehlen. W West High School w Joliet pod kierunkiem Dean Sayles, Adams zaangażował się w działalność koncertowych zespołów jazzowych. Studiował z Bobem Tillesem i Philem Stangerem w Chicago. Będąc w college’u zagrał serię koncertów z Donem Ellisem i Stanem Kentonem. Grał również w zespole jazzowym przy college’u, orkiestrze symfonicznej i orkiestrze defiladowej. Z Chicago wyjechał do Minneapolis-Saint Paul, gdzie studiował z Marv Dahlgren i był głównym perkusistą w Minnesota Orchestra.
W latach 80. w Minnesocie Adams założył zespół rockowy Chameleon i zasłynął swoimi umiejętnościami perkusisty. Założył też własną wytwórnię płytową, Platinum Records. Chameleon tworzyli Adams (perkusja, wokal), Yanni (klawisze i syntezatory), Dugan McNeill (główny wokal, gitara basowa), Johnny Donaldson (gitary), Mark Anthony (wokal i klawisze).
Charlie, oprócz grania na perkusji, jest konstruktorem instrumentów perkusyjnych, kompozytorem, producentem muzycznym i filmowym. Jest stałym perkusistą Yanniego od 1993 roku. Nagrali razem 16 albumów, niektóre z nich osiągnęły status platynowej płyty. Jego muzyka została wykorzystana w ścieżkach dźwiękowych kilku filmów, była używana przez telewizję, np. w telewizyjnych transmisjach wydarzeń sportowych. Adams jest powszechnie znany z solowych występów perkusyjnych i udziału w koncertach Yanniego: „Yanni Live!” na Akropolu, „Yanni Live!” w Royal Albert Hall (pojawia się też na albumie „Yanni Live! The Concert Event”), „Yanni Voices” i „Live At El Morro, Puerto Rico”.
Razem z Duganem McNeillem i Josephem Bradleyem grał dla United States Air Force Heritage of America Band, gościnnie występował z różnymi orkiestrami symfonicznymi i zespołami perkusyjnymi. Prowadził wykłady i seminaria, warsztaty perkusji, a także udzielał prywatnych lekcji, np. Jimmiemu Chamberlinowi ze Smashing Pumpkins, Billiemu Masonowi, perkusiście Timowi McGraw. Prowadzi także internetowy sklep muzyczny i ma własne studio (Adams Apple Studio, Nashville, Tennessee). W 2004 r. powstał film o jego życiu zawodowym i rodzinnym, koncentrujący się na jego dwójce dzieci z autyzmem.


Ming Freeman - z Yanni 0d 1997 roku

Jest pianistą i klawiszowcem, dyrektorem muzycznym, kompozytorem i producentem.
Urodził się na Tajwanie, ma pochodzenie kanadyjsko-chińskie, a do Ameryki przybył w wieku 17 lat. Jako nastolatek pojawiał się często w telewizji w Chinach, grając z braćmi w zespole o nazwie Mother Goose. Zespół zagrał też wiele koncertów na Tajwanie.

Pracował z artystami z całego świata. Jego współpraca z Yanni, którą rozpoczął w sierpniu 1994 r., doprowadziła do solowego debiutu podczas koncertu Yanniego w Meksyku (październik 1994).
Jako członek zespołu Yanni, występuje w „Tribute” nakręconym przy Taj Mahal w Indiach i w Zakazanym Mieście w Pekinie. Pojawił się również na DVD „Yanni Live! The Concert Event”, zrealizowanym w Mandalay Bay w Las Vegas. Brał także udział w produkcji filmu o nazwie „Yanni Live At The Royal Albert Hall”, nakręconym w słynnej Royal Albert Hall w Londynie.  A później w Yanni Voces i Live At El Morro, Puerto Rico.

c.d.n.


Podziel się wpisem

Twitter Delicious Facebook Digg Favorites More

Zostaw komentarz

Za kulisami przed koncertem w Los Angeles

Truth Of Touch – CD

Yanni Voices -CD, DVD

Tajemnice kulisów trasy koncertowej – odsłona 7,6,5,4,3,2,1

Yanni bez granic 2011

Zebrałam dla Ciebie