Yanni adoptuje dziecko pandy wielkiej

10 października Yanni przyjął rolę ojca i nadał imię Santorini dla 2 miesięcznej Wielkiej Pandy płci żeńskiej. Adoptowanie Pandy to zaszczyt, który jest zarezerwowany prawie wyłącznie dla osób z Chin i krajów bliskich Chinom. Yanni jest pierwszym zachodnim artystą uhonorowanym tym darem.

„To bardzo serdeczny zaszczyt i z wielkim poczuciem odpowiedzialności wobec osób z Chin i Panda ​​przyjmuję ten wspaniały dar” – powiedział Yanni do grona kilkudziesięciu reporterów i zwolenników Panda Center w Chengdu.

„Po uważnym rozpatrzeniu, wybrałem imię Santorini dla tego dziecka Pandy. Nazwa Santorini pochodzi od greckiego słowa „Pokój”, który jest Irini. Santorini to również nazwa najpiękniejszej wyspy w moim kraju Grecji. Wydaje się, że moja adoptowana córka Panda może być nazwana „piękny pokój” – wyjaśnił dalej Yanni.

„Chengdu bazy Panda Serdecznie zapraszamy Yanni do przyjęcia jednego z naszych noworodków Pandy Wielkiej. Zaproszenie do przyjęcia tego dziecka Pandy  było inspirowane muzyką Yanni i naszym uczuciem, że istota jego muzyki jest w harmonii z naturą Pandy. Panda urodziła się tutaj, w bazie Panda Chengdu 2 miesiące temu i jest potomkiem słynnej Pandy Mao Mao – maskotki olimpiady w Chinach”- wyjaśnił Mr. Liu Jianxiong, Dyrektor Generalny, Chengdu Giant Panda Breeding Research Foundation


Santorini to także tytuł jednej z najsłynniejszych kompozycji Yanni, która powstała w 1985 roku. Ten utwór jest włączony do programu nauczania i umieszczony w podręcznikach dla wszystkich młodszych uczniów szkół średnich na terenie całych Chin. Utwór został wykorzystany podczas igrzysk olimpijskich w Chinach.

Wybacz reklamę – to cena, by obejrzeć tę wiadomość.


Podziel się wpisem

Twitter Delicious Facebook Digg Favorites More

Komentarz 1 do wpisu “Yanni adoptuje dziecko pandy wielkiej”

  1. Patryk pisze:

    Ta panda jest słit

Zostaw komentarz

Za kulisami przed koncertem w Los Angeles

Truth Of Touch – CD

Yanni Voices -CD, DVD

Tajemnice kulisów trasy koncertowej – odsłona 7,6,5,4,3,2,1

Yanni bez granic 2011

Zebrałam dla Ciebie