5 koncertów w Chinach

Yanni już koncertował w Chinach w Pekinie w Zakazanym mieście. Widać z Chińczykami szybciej można się dogadać niż z naszymi rodakami w sprawie koncertu. Nim doczekamy się informacji o koncercie w Polsce zapraszam Cię do odbycia kilku  podróży.

Kiedy wybierałam filmy do zilustrowania tych podróży zrozumiałam entuzjazm muzyków z zespołu z jakim oczekują tej trasy koncertowej i jaki im podczas niej towarzyszy. Miejsca spotkań Yanni ze swoimi fanami są bardzo atrakcyjne. Zrób sobie przedsmak oglądając filmy poniżej. Nie wykluczam, że zaczniesz zastanawiać się na podróżą do tego wielce intrygującego kraju.

Teraz wycieczki do miejsc, w których odbędą się koncerty

Pekin01.10.2011 oraz 02.10.2011

Sala koncertowa pomieści 18 tys. widzów. Przy takiej widowni pewnie cały koncert można oglądać z „gęsią skórką” na całym ciele. To dopiero przeżycie. Takiego obiektu chyba u nas nie ma – chyba, że otwarty stadion.
A teraz

Szanghaj -04.10.2011

Również ogromna sala koncertowa – migawki na widownię z innych koncertów pozwolą uruchomić twoja wyobraźnie. Samo miasto piękne. Położone w środkowej części wybrzeża Chin u ujścia rzeki Jangcy. Pierwotnie miasteczko rybackie słynące również z produkcji tekstyliów. Znaczenie Szanghaju wzrosło w 19 wieku ze względu na jego dogodne położenie portu i jako jedno z miast, otwarte dla handlu zagranicznego w 1842 na mocy  Traktatu z Nanking. Miasto rozkwitało jako centrum handlu między Wschodem a Zachodem.  W 1930 roku stało się międzynarodowym centrum finansów i biznesu. Po 1990 roku reformy gospodarcze wprowadzone przez Deng Xiaopinga w wyniku intensywnych ponownego rozwoju i finansowania w Szanghaju już w 2005 Szanghaj stał się największym na świecie portem cargo. Miasto jest miejscowością turystyczną słynącą z zabytkowych obiektów, takich jak Bund i Miasto Boga Temple i nowoczesnych konstrukcji najwyższych budowli na świecie np.:  Skyline czy Oriental Pearl Tower. Dziś Szanghaj jest największym ośrodkiem handlu i finansów w Chinach i został opisany jako „wizytówka” najszybciej rozwijającej się metropolii w gospodarce. (Źródło Wikipedia)

Kolejny punkt podróży:

Guangzhou07.10.2011

Dla mnie zupełnie nieznany świat. Doceniam teraz bardzo YouTube. Mogę podróżować w każdej chwili do każdego zakątka świata. Zabieram cię w kolejną podróż. Ekscytująca jest podróż tym szybkim pociągiem.  Z takimi prędkościami na lądzie nie podróżowałam. TVG we Francji wiózł mnie tylko z prędkością 320 km/h.

To nie koniec tej podróży. Na razie ostatni przystanek w Chinach jest planowany w:

Chengdu 10.10.2011

Ruszajmy i zobaczmy też słynną chińską operę, pandy w rezerwacie oraz relację z mistrzostw w grach komputerowych.

 

 


Podziel się wpisem

Twitter Delicious Facebook Digg Favorites More

Trackbacki/Pingbacki

  1. Pierwszy koncert w Pekinie – 1 październik 2011 « Polscy Fani Yanni

Zostaw komentarz

Za kulisami przed koncertem w Los Angeles

Truth Of Touch – CD

Yanni Voices -CD, DVD

Tajemnice kulisów trasy koncertowej – odsłona 7,6,5,4,3,2,1

Yanni bez granic 2011

Zebrałam dla Ciebie