Yanni Event Concert 2006

Z biografii Yanniego z okresu lat 2003-2006:

„Yanni nadal zgłębiał potęgę symfonicznych brzmień, które zaistniały już w jego wcześniejszych pracach. Obecnie także włączył do aranżacji bardziej egzotyczne tekstury (osiąga ogólne wrażenie „gęstości dźwięków” w danym utworze muzycznym). W muzyce albumu zamieścił szeroki wachlarz brzmień różnych instrumentów: od australijskiego didgeridoo (instrument dęty australijskich aborygenów, rodzaj drewnianej trąbki), celtyckich skrzypiec, amerykańskich duduk (instrument dęty drewniany rodem z Armenii, posiadający brzmienie podobne do wiolonczeli i saksofonu), do indyjskiej tabli. Wykorzystał również różnorodność ludzkich głosów w formie solowych arii, monotonnych śpiewów grupowych i spokojnych poetyckich utworów, rzadko z akompaniamentem instrumentalnym.
W 2004 roku wydana została przez wydawnictwo Miramax Books, autobiografia Yanniego – „Yanni in Words” („Yanni ujęty w słowach”). Oceniona została przez New York Times jako bestseller. Ta książka jest refleksyjnym spojrzeniem na życiowe wyzwania, nauki, marzenia oraz przeszkody, jakie Yanni miał pokonać w swym życiu. (nie ma jeszcze polskiego wydania tej biografii.)
Wkrótce po wydaniu swej książki Yanni podjął się bezprecedensowego tournee: North American Tour in November. Trasa rozpoczęła się od Mandalay Bay Hotel & Resort w Las Vegas w stanie Nevada. Ten rekomendowany spektakl był nagrywany i filmowany, dzięki czemu powstał pierwszy od czasu nagrania „Tribute” krążek CD live -  2006’s Yanni Live – prawdziwe wielkie koncertowe wydarzenie.

W tę iście „mamucią trasę” włączono blisko 150 koncertów z frekwencją przewyższającej milion fanów(średnio prawie 7 tysięcy widzów na każdym koncercie). To umiejscowiło go w rankingu Billboard Magazin (amerykańskiego tygodnika poświęconego przemysłowi muzycznemu) pośród najwięcej zarabiających brutto w ciągu trzech lat 2004-2006.”

Tej płyty jeszcze nie mam. Na YouTube znalazłam kilka wersji tego koncertu więc podobnie jak ty mogę się nim cieszyć i słuchać ile tylko chcę. A chcę dużo.

Wspaniały koncert! Na płycie DVD znalazły się materiały nagrywane 16 kamerami o wysokiej rozdzielczości i nagraniami ze 125 dźwiękowych ścieżek cyfrowych. Dzięki temu uzyskano wspaniały końcowy efekt audio i video. Płyta zawiera następujące utwory:
1. Creating
2. Standing In Motion
3. Rainmaker
4. Keys To Imagination
5. Enchantment
6. On Sacred Ground
7. Playtime
8. Until The Last Moment
9. If I Could Tell You
10. For All Seasons
11. The Storm
12. Prelude
13. Nostalgia
14. World Dance
15. End Credits

  • Unikalny wpis

Podziel się wpisem

Twitter Delicious Facebook Digg Favorites More

Zostaw komentarz

Za kulisami przed koncertem w Los Angeles

Truth Of Touch – CD

Yanni Voices -CD, DVD

Tajemnice kulisów trasy koncertowej – odsłona 7,6,5,4,3,2,1

Yanni bez granic 2011

Zebrałam dla Ciebie