Santorini 1997 – Tribute World Tour

Znalazłam na YouTube cały ten album DVD. Pokazuję ci go i życzę cudownych doświadczeń w oglądaniu i słuchaniu. Jakość filmów jest bardzo dobra.
Trasa koncertowa po dalekim wschodzie w Indiach, Chinach jest dość mocno udokumentowana filmami, które zechcę ci jeszcze pokazać.

W tym roku Yanni również będzie koncertować w Chinach. Polska będzie „po drodze” do Chin.

W bografii Yanii ten okres opisany jest następująco:
1996-1998 – „A Global Journey – Tribute World Tour”

“ Podróż globalna – poświęcona światowemu tournee”
Największym wyzwaniem dla Yanniego w jego karierze, było stać się pierwszym zachodnim artystą, który mógł wystąpić zarówno w Taj Mahal w Indiach, jak i w Zakazanym Mieście w Chinach. Oba te miejsca były wielce egzotyczne i unikalne, a problemów związanych z koncertowaniem było sporo.  Jednak wytrwałość i profesjonalizm Yanniego przyniosły mu kolejny sukces.

Koncerty oceniono jako bardzo udane. Film nakręcony podczas tych koncertów stał się teledyskiem do zapisu muzyki dla albumu „Tribute”, który zrealizowany został jesienią 1997 roku. Większość muzyki zapisana została „z pamięci”. Koncert w „Zakazanym Mieście” odbył się i zakończył sukcesem, wbrew wszelkim przewidywaniom.

Dyrygent Armen Annasian przyznał, że miał spore wątpliwości, gdy przed laty rozmawiał z Yannim o tym pomyśle: „Pomysł był tak zdumiewający, sam byłem bardzo sceptyczny, to zrozumiałe. Ale prawdą jest, że to się zdarzyło. Dokonaliśmy tego”. Annasian ocenił Yanniego jako wielkiego optymistę, zauważając, iż jego postawa przenosi się na jego muzykę. Lecz jak stwierdził, nie dzieje się to celowo, ale całkiem naturalnie, jako że Yanni jest niezwykle szczerym i otwartym człowiekiem, a jego muzyka pochodzi prosto z serca.
Album ten stał się wybitną kombinacją niezwykłych brzmień, inspirujących widoków, a także echa niekwestionowanego ruchu światowego pokoju i harmonii, a wszystko to zebrane razem w wizji jednego artysty. Badania telemetryczne wykazały, iż koncert oglądany był przez około 250 milionów ludzi.

Wpływy z tego koncertu Yanni przeznaczył w ogromnym stopniu na pomoc dla Taj Mahal (Taj Mahal – najwspanialszy pomnik miłości na świecie, zwany także indyjskim architektonicznym cudem świata. Jest on świadectwem miłości cesarza Shahjahana do cesarzowej Mumtaz Mahal. Został wybudowany po śmierci cesarzowej. Shahjahana pochowano w krypcie grobowca u boku Mumtaz Mahal, jedynej prawdziwej miłości jego życia).
Wraz z wydaniem „Tribute”, Yanni rozpoczął swoją rekordową, 9-cio miesięczną wyprawę po stu i więcej, miastach. Zaczynając ja w Maxico City, Yanni stał się pierwszym zagranicznym artystą, który był w stanie wyprzedać wszystkie bilety na pięć kolejnych widowisk przy Auditorio Nationale. Ten niezwykły rozmach zyskał kontynuację w następnym czasie, gdy to Yanni osiągnął sukces dzięki temu, iż znalazł się na liście największych 10 tegorocznych wydarzeń muzycznych w Radio City Music Hall w Nowym Yorku (17 stycznia 1998 r.). Trasa „Tribute” była najlepiej sprzedającą się trasą w pierwszej połowie 1998 r. i została umieszczona w rankingu na drugim miejscu, jako muzyczne przedsięwzięcie w skali całego roku.

Oto utwory z tej płyty

 1. Deliverance
 2. Adagio In C Minor
 3. Renegade
 4. Walc 7 / 8
 5. Tribute
 6. Taniec z nieznajomym
 7. Słowik
 8. Southern Exposure
 9. Preludium
 10. Love Is All
 11. Niki Nana (My One)
 12. Santorini

Ten link możesz wykorzystać, by przesłać play-listę Santorini-1997

A teraz zapraszam na ucztę:


Podziel się wpisem

Twitter Delicious Facebook Digg Favorites More

Trackbacki/Pingbacki

 1. Nightingale- słowik « Polscy Fani Yanni
 2. Wspomnienie z podróży do Chin i Indii « Polscy Fani Yanni

Zostaw komentarz

Za kulisami przed koncertem w Los Angeles

Truth Of Touch – CD

Yanni Voices -CD, DVD

Tajemnice kulisów trasy koncertowej – odsłona 7,6,5,4,3,2,1

Yanni bez granic 2011

Zebrałam dla Ciebie