The Rain Must Fall

Przedstawię ci kilka utworów, które w wersji instrumentalnej zostały wykonane na koncertach pod Akropolem. Do nich dołączę wersję wokalną utworu, która powstała i została zarejestrowana po 2000 roku. Na deser jeszcze wideoklipy, które mają omawiany utwór w ścieżce dźwiękowej. Nie wiem czy legalnie te uwory zajduja się na Youtube. Mogą więc z tego wpisu zniknąć.

Zacznę od fragmentu solo Karen Briggs. Jej niezwykła ekspresja i pasja przejawiająca się w grze na skrzypcach „wyleczyła” mnie z niechęci do muzyki wykonywanej na skrzypcach nabytej w dzieciństwie.

Gra na skrzypcach kojarzyła mi się wyłącznie z alkoholowym oddechem mojego nauczyciela muzyki, który po kilku piwach ze skrzypcami w dłoniach pochylał się ku mnie i zachęcał do grania z nim w duecie.

Takiej gry nigdy wcześniej nie słyszałam. I nagle skrzypce stały się cudownie brzmiącym instrumentem. „Dama w Czerwieni” oczarowała mnie.

Jest w tym utworze wykonywanym pod Akropolem jeszcze jedno poruszające solo wykonywane na gitarze basowej. Basistą jest Ric  Fierabracci.

Swój głos dał temu utworowi dał José Feliciano. Hiszpański tytuł tego utworu: No ha dejado de llove

I jeszcze mały seans filmowy:


Podziel się wpisem

Twitter Delicious Facebook Digg Favorites More

Trackbacki/Pingbacki

  1. Yanni Live at the Acropolis – 1994 « Polscy Fani Yanni

Zostaw komentarz

Za kulisami przed koncertem w Los Angeles

Truth Of Touch – CD

Yanni Voices -CD, DVD

Tajemnice kulisów trasy koncertowej – odsłona 7,6,5,4,3,2,1

Yanni bez granic 2011

Zebrałam dla Ciebie