Pierwsze moje spotkanie z Yannim

Słuchałam nagrań z seminarium Roberta Dieltsa, które prowadził w Lublinie. Pokazał fragment koncertu Yanni Live at the Acropolis jako ilustrację do ćwiczenia, które mieli wykonać uczestnicy. Zadanie miało polegać na rozwijaniu wypowiedzi poprzedniej osoby. Każda osoba w zespole miała określony czas na swoją wypowiedź.

Dzisiaj już nie ma tego fragmentu na YouTube, kiedy grą na skrzypcach rozmawiają ze sobą Karen Briggs (po tym koncercie nazwana „The Lady in Red”) i dyrygent Royal Philharmonic Concert Orchestra Shardad Rohani.

Znalazłam ten fragment w wykonaniu innych skrzypków z orkiestry Yanni. Ann Marie Calhoun i Samvel Yervinyan zagrali ów fragment w duecie na koncercie Live from Acapulco. Pięknie grają ale to już nie brzmi tak, jak pod Akropolem.

 


Koncert na Akropolu był marzeniem, którego spełnienie zajęło Yanniemu ponad półtora roku. Po 20 latach wrócił do Grecji. Ten koncert wpłynął na życie wielu ludzi.

Perkusista Charlie Adams powiedział:

„Oczywiście najciekawsze dla mnie było występowanie  na żywo na Akropolu. Grałem przed ponad 10.000 widownią co noc, tuż obok Partenonu w Atenach w Grecji. To było takie ekscytujące! Po raz pierwszy  z Yannim w jego rodzinnym kraju, przed jego współobywatelami  czułem to greckie ciepło w sercu. Wielkie doświadczenie, które zostanie ze mną przez resztę mojego życia. „


Podziel się wpisem

Twitter Delicious Facebook Digg Favorites More

Zostaw komentarz

Za kulisami przed koncertem w Los Angeles

Truth Of Touch – CD

Yanni Voices -CD, DVD

Tajemnice kulisów trasy koncertowej – odsłona 7,6,5,4,3,2,1

Yanni bez granic 2011

Zebrałam dla Ciebie